Hbo bachelor - Onderwijs en Opvoeding Eerder bekeken
Deze opleiding heet ook wel:
Leraar Natuurkunde
Variant:
Leraar Natuurkunde -Eenjarige kopopleiding VT
Word de docent Natuurkunde die leerlingen zich laat verwonderen over kracht, beweging en elektriciteit!
Duik in de wereld van zwaartekracht tot regenbogen, van elektriciteit tot licht en geluid. Bij de opleiding Leraar Natuurkunde leer je niet alleen hoe de wereld werkt, maar vooral hoe je dat op een leuke en boeiende manier uitlegt zodat iedereen het begrijpt. Hoe maak je een les over stroomkringen spannend? Hoe leg je uit waarom de lucht blauw is? Je experimenteert in labs en oefent met lesgeven. Je ontdekt hoe je leerlingen van uiteenlopende niveaus helpt, ouders betrekt en samen met collega's het beste uit de klas haalt. Aan het einde van de opleiding sta jij vol kennis én zelfvertrouwen voor de klas!
Wil jij leraar worden in 1 jaar? Dat kan bij de HAN! Als je recent een hbo- of wo-opleiding hebt afgerond die aansluit bij een schoolvak, kun je in 1 jaar je tweedegraads onderwijsbevoegdheid halen.
Een kopopleiding is een verkorte lerarenopleiding die jou binnen één jaar opleidt tot tweedegraads docent. Je komt in aanmerking voor de kopopleiding als je in het bezit bent van een bacheloropleiding die direct aansluit bij een schoolvak. Voorbeeld: je komt bijvoorbeeld in aanmerking voor de kopopleiding Leraar Economie als je een bachelor Bedrijfseconomie hebt afgerond. Op basis van jouw bachelor krijg je vrijstelling voor de vakinhoud.
Het honoursprogramma Educatie Open Sourced is voor studenten die over grenzen heen willen kijken. Die zich interesseren voor de vraagstukken van morgen..
Op Studiekeuze123 kun je informatie vergelijken. Op de website van de onderwijsinstelling kun je verder lezen als de opleiding je aanspreekt.
Bekijk instellingswebsite
Om toegelaten te worden tot een opleiding moet je aan bepaalde eisen voldoen.
Bekijk de aanvullende toelatingseisen die door de instelling worden gesteld op de website van de onderwijsinstelling.
De studiekeuzecheck bestaat uit online vragenlijsten en een gesprek bij de HAN. In de vragenlijsten staan jouw oriëntatie op de opleiding, je verwachtingen en het kennismaken met de opleiding centraal. In een brief schrijf je op waarom je vindt dat de opleiding Leraar Natuurkunde iets voor jou is. Je krijgt na het invullen van de studiekeuzecheck een aantal keuzedata voor een afspraak. Kies er eentje die past in je agenda. Hoe de afspraak eruitziet, hangt af van je opleiding.
Meer informatie over collegegeld lees je op de overzichtspagina Alles over collegegeld.
Wettelijk of instellingscollegegeld?
Heb je recht op het wettelijk collegegeld of betaal je het instellingscollegegeld? Gebruik onze Collegegeldwijzer
Hoe hoog is het instellingscollegegeld? Bekijk het op de website van de hogeschool
Meer weten?
Mis geen belangrijke gebeurtenissen. Check belangrijke data ook bij de opleiding zelf.
Waarom moet ik mij op tijd aanmelden?
Geen enkele opleiding is hetzelfde. Kijk daarom naar de kenmerken van een opleiding.
in 12 maanden
Dit is een bindend studieadvies.
Diploma binnen 5 jaar
Hoe beoordelen de (oud)studenten deze opleiding?
Hoe tevreden waren studenten in 2026 over aspecten van deze opleiding?
|
Deze opleiding
HAN University of Applied Sciences |
Landelijk gemiddelde
Lerarenopleiding 2e graad Natuurkunde Vergelijk alle 8 opleidingen |
verschil | |
|---|---|---|---|
|
Studenttevredenheid
Meer informatie | 4.0 / 5 | 4.0 / 5 | |
| Sfeer | 4.4 / 5 | 4.5 / 5 | |
| Studiefaciliteiten | 3.9 / 5 | 3.9 / 5 | |
| Studie opnieuw kiezen | 4.3 / 5 | 3.9 / 5 | |
| Inhoud en opzet | 3.8 / 5 | 3.8 / 5 | |
| Aansluiting beroepspraktijk | 4.3 / 5 | 4.1 / 5 | |
|
Studenttevredenheid
Meer informatie | 4.0 / 5 | 4.0 / 5 | |
| Sfeer | 4.4 / 5 | 4.5 / 5 | |
| Studiefaciliteiten | 3.9 / 5 | 3.9 / 5 | |
| Studie opnieuw kiezen | 4.3 / 5 | 3.9 / 5 | |
| Inhoud en opzet | 3.8 / 5 | 3.8 / 5 | |
| Aansluiting beroepspraktijk | 4.3 / 5 | 4.1 / 5 | |
| Docenten | 4.2 / 5 | 4.2 / 5 | |
| Lesstof in het Engels | - / 5 | 3.7 / 5 | - |
| Studiebegeleiding | 4.1 / 5 | 4.1 / 5 | |
| Toetsing en beoordeling | 3.6 / 5 | 3.7 / 5 | |
| Betrokkenheid en contact | 4.1 / 5 | 4.1 / 5 | |
| Studiedruk |
Over de studie Lerarenopleiding 2e graad Natuurkunde
Veel studenten hebben tijdens hun studie behoefte aan extra voorzieningen of flexibiliteit in het onderwijs. Dit kan komen door een aandoening zoals dyslexie, een chronische ziekte, psychische klachten, maar ook topsport of ondernemerschap tijdens de studie. Studenten beoordeelden hoe tevreden ze zijn over de ondersteuningsmogelijkheden bij hun onderwijsinstelling.
Lees hoe het studenten van deze opleiding in de eerste periode na hun studie vergaat op de arbeidsmarkt.
| Docenten algemene vakken secundair onderwijs | 82% |
Bij deze studie zijn de verwachtingen voor het vinden van een baan goed.
duurt gemiddeld 1 maanden.59% krijgt een vast contract.
95% vond een baan binnen het vakgebied van de studie
97% vond een baan op het niveau van de studie
Het startsalaris na deze studie is hoger dan het gemiddelde van alle hbo bachelor studies.
€ 3.318
Geschatte startsalaris na deze studie
€ 2.773
Geschat van alle hbo bachelor studies
Hoeveel uur afgestudeerden gemiddeld werken bij hun huidige baan.
33 uur
We hebben onvoldoende betrouwbare informatie over dit onderwerp.
Meer weten over de opleiding? Neem contact op met HAN University of Applied Sciences
Bezoek ook de website van HAN University of Applied Sciences
Bezoek website van HAN University of Applied SciencesBekijk in één oogopslag hoe deze opleiding het doet in vergelijking met het landelijk gemiddelde van deze studie
Bekijk hier de samenvatting