Wo master - Economie en Bedrijf
De universitaire masterstudie Economics is een voortzetting en verdieping van een bachelorstudie.
De studie is gericht op de manieren waarop mensen proberen om hun behoeften zo goed mogelijk te bevredigen via de ? al dan niet schaars ? beschikbare middelen. Feitelijk gaat het om de relaties tussen mensen in een economische context. In de monetaire economie draait het hoofdzakelijk om de vraag wat de betekenis is van het geldgebruik in de economie. De micro-economie is gericht op het gedrag van (individuele) consumenten en producenten en op (individuele) markten en prijzen. De macro-economie bestudeert op nationale schaal economische grootheden, zoals het nationaal inkomen, de totale consumptie en de totale investeringen. In de meso-economie gaat het erom de verschijnselen op het niveau van de bedrijfstak, regio en sector te verklaren.
Je bent klaar met je studie maar hoe ziet de volgende stap er dan voor je uit?
Ga je aan het werk of studeer je door? Hieronder vind je informatie die je daarbij kan helpen. Opgelet: de impact van COVID-19 op de middellange termijn prognoses voor de arbeidsmarkt is hierin niet verwerkt.
Landelijk
Dit zijn landelijke cijfers voor de totale studierichting (master - economie en econometrie)
Prognose | Redelijk |
Conjunctuurgevoeligheid | Gemiddeld |
Uitwijkmogelijkheden naar andere sector | Gemiddeld |
Uitwijkmogelijkheden naar andere beroepsgroep | Gemiddeld |
Hieronder vind je een lijst met de meest gekozen beroepen na deze studie. De beroepen zijn aflopend gesorteerd met per beroep het percentage van de werkenden dat 1,5 jaar na afstuderen in dit beroep terecht is gekomen.
Accountants | 13% |
Economen | 11% |
Specialisten op het gebied van beleidsadministratie | 11% |
Professoren en andere onderwijsgevenden in het hoger onderwijs | 10% |
Systeemanalisten | 8% |